Intercooler - w trosce o moc silnika

Intercooler jest to chłodnica powietrza, której użycie ma doprowadzić do poprawy pracy silnika. Przy jego pomocy powietrze ma trafić ze sprężarki do cylindra.

Celem jest odpowiednie schłodzenie powietrza, przez co niezależnie od temperatury wokół, zachowuje ono ów parametr w stabilności – a zatem moc silnika także jest stabilna. Podobny produkt pełni więc bardzo istotną rolę w pojeździe, a jego wybór musi być dokonywany z głową. Prezentowany produkt posiada wydajność do mocy 400KM. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta!

Parametry chłodnicy powietrza

Intercooler warto kupować w miejscu sprawdzonym, gdzie można mieć pewność co do wysokiej jakości produktu. Oferowany przez nas produkt posiada nowy, dużo wydajniejszy rdzeń drugiego typu. Chodzi tu zarówno o rdzeń wewnętrzny, jak i zewnętrzny. Część wewnętrzna posiada cienkie, nacinane lamelki, które charakteryzują się dużą przewiewnością. Zostały ułożone w taki sposób, by zoptymalizować przewiew powietrza. Tego rodzaju rozwiązanie góruje nad gęstszymi rdzeniami. Możliwe jest osiągnięcie lepszego chłodzenia. Jeśli zaś chodzi o rdzeń zewnętrzny, złożony jest z dwóch warstw.

Zalety intercoolera

Rolą intercoolera jest schłodzenie sprężonego powietrza. Im lepsze urządzenie, tym lepiej udaje się osiągnąć cel. Chłodniejsze powietrze oznacza większy przyrost mocy. Prezentowany intercooler wyróżnia się zdecydowanie na tle tych standardowych. Co można uznać za jego wielkie zalety?

  • posiada wydajny rdzeń drugiego typu (wewnętrzny i zewnętrzny)
  • odznacza się dużą wytrzymałością
  • posiada grube ścianki z najwyższej jakości polerowanego aluminium
  • był testowany pod ciśnieniem ponad 10 barów i świetnie sobie poradził nawet w tak trudnych warunkach
  • zewnętrzna warstwa lamelek chroni produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi. Niewątpliwie jego wykorzystanie w pojeździe pozwala zwiększyć jego moc, przyczyniając się do jeszcze wydajniejszej i wygodniejszej jazdy. Intercooler FMIC.EU wyróżnia się spośród innych, wykorzystywanych współcześnie chłodnic powietrza.